Jak rozliczyć pit 37 przez Internet

PIT-37 to druk przeznaczony głównie dla podatników, którzy uzyskali wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, z wszelkich umów cywilno-prawnych, a także dla osób pobierających świadczenia emerytalne oraz renty.

Statystycznie PIT-37 jest jednym z najczęściej wypełnianych formularzy podatkowych. Niestety jego prawidłowe wypełnienie nie jest szczególnie proste, zwłaszcza dla tych podatników, którzy nie mają na co dzień styczności z prawem podatkowym oraz nie zajmują się zawodowo księgowością. Dla nich wypełnienie zeznania podatkowego to problem, który w najlepszym przypadku może zakończyć się przeoczeniem przysługującej im ulgi podatkowej, a w najgorszym oznaczać konieczność poprawy zeznania, co może się wiązać z karą finansową wymierzoną przez urząd skarbowy. Dlatego dużo korzystniejszym pomysłem niż samodzielne wypełnianie zeznania, jest skorzystanie z jednego z darmowych programów, które poprowadzą nas przez ten proces stosunkowo bezboleśnie. Jednym z nich jest na przykład Pit Format.

Rozliczenie Pit 37 w programie Pit Format

Rozliczenie Pit 37 w programie Pit Format

Rozliczenie PIT-37 jest bowiem dużo sprawniejsze, jeżeli wyślesz je przez Internet. Wszystko, co musimy zrobić, to skompletować niezbędne dokumenty i nie wychodząc z domu, jesteśmy w stanie, dosłownie w kilkanaście minut całkowicie rozliczyć swój rok podatkowy. Sam program jest bardzo przyjazny oraz prosty jednakowo w instalacji, oraz obsłudze. Wszystkie czynności dokonywane są niejako intuicyjnie i nie ma właściwie takiej możliwości, aby w trakcie obsługi i wypełniania zeznania popełnić tu jakiś błąd. Nie wpisanie danej wartości w odpowiednią pozycję, nie pozwoli nam bowiem przejść do następnego etapu, co oznacza, że każdy nasz błąd zostanie przez system natychmiastowo wyłapany. Co więcej, program sam zadba o to, abyśmy wypełnili odpowiednie załączniki i na bazie naszego zeznania poinformuje nas o odpowiednich ulgach. To oznacza zaś, że wypełnianie zeznania będzie nie tylko dużo prostsze, ale też korzystniejsze dla nas pod względem finansowym. Nie trzeba tutaj korzystać z kalkulatorów oraz znać się na podatkach, aby dokonać skutecznego rozliczenia. Korzystając z darmowego programu do PIT-37, jedyne, o czym musisz pamiętać to bezbłędne uzupełnienie danych osobowych oraz poprawne wprowadzenie informacji z otrzymanego od pracodawcy formularza PIT-11. Dodatkową niedocenianą przez wielu użytkowników zaletą jest możliwość natychmiastowego wysłania wypełnionego zeznania podatkowego do urzędu skarbowego. To nie tylko oszczędność czasu, bo nie musimy w tym przypadku ani jechać do samego urzędu skarbowego, ani stać w długich często kolejkach. To także szansa, aby zwrot podatku uzyskać szybciej niż stanie się to w przypadku innych podatników. Aby otrzymać zwrot podatku, pracownicy urzędu skarbowego muszą bowiem wprowadzić otrzymane zeznania w system elektroniczny. Czyli muszą wykonać pracę, którą w tym przypadku robi za nich nasz darmowy program. Ułatwienie im tego zadania oznacza, że mamy dużo większą szansę na wcześniejsze uzyskanie zwrotu pieniędzy z podatku. My z kolei mamy pewność, że nasz PIT dotarł do urzędu, co poświadcza rzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) w wersji elektronicznej, które jest jedynym akceptowalnym dowodem, że druk PIT został dostarczony do Urzędu Skarbowego.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *